Özzet

Bir geek zihninin özeti

Licorize artık Türkçe konuşuyor

| 0 yorum

Licorize ile web tabanlı proje yönetim yardımcılarını kurcalarken tanışmıştım. Daha önce benzerini görmediğim bir fikirdi ve birkaç gün kullandıktan sonra hemen kanım kaynadı. Licorize, benim gibi sürekli web’de dolaşan, bir şeyler keşfeden, not alan ve fikirlerini düzenleyip depolamak isteyen “web işçileri” için harika bir servis.

Licorize sadece görev listenizi ya da yer imlerinizi kaydedebileceğiniz bir servis değil; görev, fikir, hedef, yer imi, resim, not, toplantı, durum güncellemesi ve daha birçok ögeyi tek bir noktaya kaydetmenizi sağlıyor. Dahası, şerit denilen bu ögeleri birbirine dönüştürebiliyorsunuz. Yani internet odaklı bir yapıyorsanız aklınızdakileri dökmek için eşsiz bir yer.

Başarılı bulduğum uygulamaları Türkçeye kazandırmak benim için bir hobi. Nitekim Licorize’ın geliştiricileriyle de iletişime geçerek servisi Türkçeye çevirmek istediğimi söyledim, hemen kabul ettiler. Yaklaşık bir haftada çeviriyi tamamladım ve -ufak tefek eksiklerle- Türkçe Licorize’ı geçen hafta kullanıma sunduk. Hedef kitleye uyuyorsanız mutlaka denemenizi öneririm.

Yazan: Selim Şumlu

Teknoloji yazarı ve geek. Çevirmen, Mozilla temsilcisi, Curlie meta editörü, Mensa yöneticisi, Goodreads kütüphanecisi, webmaster, Kemalist. Herkes için ve hiç kimse için bir kişi.

Bir cevap yazın

Required fields are marked *.